9 Aralık 2015

Galatasaray 1-1 Astana

Şampiyonlar Ligindeki son maçımızda TT Arena'da oynadığımız maçta Kazakistan temsilcisi Astana ile 1-1 berabere kalarak grubu 3. olarak tamamladık.

Grubu üçüncü tamamlayarak yolumuza Avrupa Liginden devam edeceğiz. Galibiyet ile seri başı olma şansını kaybettiğimiz için olası rakiplerimiz; Lazio, Napoli, Atletico Bilbao ve Basel.  Olası diğer rakiplerimiz şu an oynanan Şampiyonlar Ligi maçları sonucu grup 3.olan ve perşembe oynanacak Avrupa Ligindeki maçların sonucu grup lideri olan bazı ekipler arasından olacak. 

Maziye de değinelim. En son Avrupa Ligi karşılaşması 2010-11 sezonunda Karpaty Lviv ile oynamıştık. Son dakikada yediğimiz gol ile gruplara kalamayarak elenmiştik.

Rakip ilk kez katıldığı Şampiyonlar Liginde sürpriz sonuçlar aldı. Kazak ekibi kendi evinde hiç maç kaybetmedi. Deplasmanda ise ilk golünü ve ilk puanını dün gece bize karşı aldı.

Çok iyi savunma futbolu oynayan Kazaklar liginde bitimiyle 10 gündür İstanbul'da maça hazırlanıyordu. Mustafa Denizli'de maç öncesi açıklamalarında bu durumun ilginç olacağından bahsetmişti. Top ayaklarında iken çok hızlı çıkabiliyorlar. Üstüne hücumdaki beceriksizliğimiz de eklenince az daha dün gece zehir oluyordu. Yasin ve Burak ile net gol fırsatları, Sneijder'in öldürücü şutları gol olmayınca galibiyette gelmedi. Astana 62'de çakma Pogba'sı ile öne geçti ama 2 dakika sonra Selçuk sonucu belirledi Astana'yı tatile bizi ise Avrupa Ligine gönderdi.

Şampiyonlar Ligi C Grubu
1- A.Madrid 4x1x1 =13 puan
2-Benfica 3x1x2 =10 puan
3-GALATASARAY 1x2x3 =5puan
4-Astana 0x4x2 =4puan

Sonuçlarımız
Galatasaray 0x2 Atletico Madrid
Astana 2x2 Galatasaray 
Galatasaray 2x1 Benfica
Benfica 2x1 Galatasaray
Atletico Madrid 2x0 Galatasaray
Galatasaray 1x1 Astana

Golcülerimiz
Bilal Kısa
Selçuk İnan 2
 Podolski 2

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder